Gizlilik Sözleşmesi

Varan Anında Kargo Teknolojileri A.Ş (“Varan Anında”) olarak, Varan Anında mobil uygulaması kullanıcılarının (“Kullanıcı”) bilgilerinin korunmasına ve gizliliğine önem veriyoruz. Bu Gizlilik Politikası (“Politika”) Varan Anında’nın topladığı bilgileri nasıl kullandığı, kullanıcıların sorumlulukları ve Varan Anında’nın gizli bilgilerin korunmasına ilişkin kuralları hakkında kullanıcıları bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

1. Topladığımız Bilgiler

Kullanıcılar, talep, öneri ve şikayetlerini Varan Anında’ya iletmek istediklerinde veya sair nedenlerle Varan Anında’ya bilgilerini sağlamaktadır. Bu durumda, kullanıcıların ad-soyad, iletişim bilgileri, ödeme bilgileri, cihaz konum bilgileri, talep, öneri şikâyet bilgileri gibi belirli bilgileri toplanmaktadır.

Kullanıcılar, Varan Anında mobil uygulamalarını kullanmak ya da talep, öneri ve şikayetlerini Varan Anında'ya iletmek istediklerinde ad-soyad, iletişim bilgileri, konum bilgileri, ödeme bilgileri, talep, öneri şikâyet bilgileri gibi belirli bilgileri Varan Anındal'ya göndermektedir. Toplanan bilgilerin listesi;

şeklindedir.

2. Bilgileri Kullanma Amaçlarımız

Varan Anında, mobil uygulama üzerinden topladığı bilgileri başlıca aşağıda belirtilen amaçlarla kullanılmaktadır:

Bu kısımda belirtilen amaçlar, mobil uygulama üzerinden toplanan bilgilerin genel kullanılma amaçlarını ifade etmektedir. Varan Anında’nın müşteri kişisel verilerini işleme amaçları ve kişisel verilerin işlenmesi hakkında diğer konularda bilgi almak için lütfen Müşteri Kişisel Verilerinin Korunması Politikası’nı inceleyiniz.

3. Bilgileriniz Üçüncü Kişilere Aktarılması

Varan Anında internet sitesi, Varan Anında tarafından işletilmeyen üçüncü taraf bağlantılara yönlendirmeler yapabilir. İlgili bağlantılardan herhangi birini ziyaretiniz sırasında, ziyaret ettiğiniz üçüncü tarafın gizlilik politikaları ve kullanım koşullarına tabi olursunuz. Varan Anında söz konusu üçüncü tarafların politika ve uygulamalarından sorumlu değildir.

İnternet Sitesinde ve Bu Politikada Yapılan Değişiklikler

Varan Anında, internet sitesi aracılığıyla sunulan hizmetleri, bilgileri, görselleri ve sair unsurları önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme, kullanımını askıya alma veya durdurma hakkını saklı tutmaktadır.

Varan Anında, bu Politika üzerinde değişiklik ve güncelleme yapma hakkını saklı tutmaktadır. Politikanın güncel versiyonunu takip etmek, kullanıcının sorumluluğundadır.

4. Bilgileriniz Saklanması ve Korunması

Bilgileriniz, bilgileri toplama amacımızın gerektirdiği süre kadar saklanmaktadır. Mevzuatta bilgilerinizi saklamamız için özel bir süre öngörülüyor ise, bu süreye uygunluk sağlanmaktadır. Varan Anında, bilgilerinizin muhafaza edildiği sistemleri, sunucuları ve veri tabanlarını, veri güvenliği tehditlerine (siber saldırı, hash vb.) karşı korumak için gerekli teknik ve idari tedbirleri almaktadır.

Ödeme altyapısı Payten ve Assesco tarafından sağlanmaktadır. Varan Anında kredi kartının ilk altı hanesi ve son iki hanesini sistemlerinde muhafaza etmektedir.

5. Bilgilerin Doğruluğu ve Güncelliği

Kullanıcıların sağladığı bilgilerin doğruluğu ve güncelliği kullanıcıların sorumluluğundadır. Bilgilerinizin gerçeğe uygun olarak tarafımıza iletilmesi ve bilgilerinizde bir değişiklik olması durumunda güncellenmesi gerekmektedir. Varan Anında ile paylaşmış olduğunuz bilgileri, Varan Anında ile iletişime geçerek dileğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

6. Üçüncü Taraflara Yapılan Yönlendirmeler

Varan Anında mobil uygulaması, Varan Anında tarafından işletilmeyen üçüncü taraf bağlantılara yönlendirmeler yapabilir. İlgili bağlantılardan herhangi birini ziyaretiniz sırasında, ziyaret ettiğiniz üçüncü tarafın gizlilik politikaları ve kullanım koşullarına tabi olursunuz. Varan Anında söz konusu üçüncü tarafların politika ve uygulamalarından sorumlu değildir.

7. Mobil Uygulamada ve Bu Politikada Yapılan Değişiklikler

Varan Anında, internet sitesi aracılığıyla sunulan hizmetleri, bilgileri, görselleri ve sair unsurları önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme, kullanımını askıya alma veya durdurma hakkını saklı tutmaktadır.

Varan Anında, bu Politika üzerinde değişiklik ve güncelleme yapma hakkını saklı tutmaktadır. Politikanın güncel versiyonunu takip etmek, kullanıcının sorumluluğundadır.

8. Sorumluluk

Mobil uygulamanın kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, gecikme, virüs, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan Varan Anında sorumlu değildir

Gizlilik Sözleşmesi Taşıma Sözleşmesi KVKKKullanıcı Sözleşmesi