Acil Kargo - Varan Anında

Acil Kargo

Gönderici ve alıcı arasında yaptığımız kargo taşımacılığı hizmetlerimiz arasında acil kargo yer alır. Bu kargo alıcısına acil ulaştırılması gereken gönderiler için kullanılabilen kargo hizmetidir. Özellikle gün içerisinde alıcıya verilmesi gereken belgeler ve küçük paketler için ideal bir hizmettir. Sizler de elinizde alıcıya acil ulaşması gereken paketlere sahipseniz acil kargodan yararlanabilirsiniz.

Acil Kargonun Detayları Nelerdir?

Acil kargo hizmetimizin detaylarına bakıldığı hızlı teslimat dikkat çeken detaydır. Göndericiyle alıcının bulundukları şehirler, semtler ve mahalleler arasındaki mesafe paketin alıcıya ulaşma süresi üzerinde etkili olur.

Acil kargonun diğer özelliği güvenli teslimatın gerçekleşmesidir. Kargo acil olarak verildiği için birden fazla paketin kargo elemanlarımızın elinde bulunmasına gerek olmadığından paketin karışması ve kaybolması durumları yaşanmaz.

Acil kargonun zamanında ulaştırılması için gün içinde 18.00 saatine kadar firmamıza teslim edilmesi gerekir. Böylelikle gün içerisinde alıcıya kargoların ulaştırılması sağlanır.

Acil kargoyla taşınacak yük için ekibimiz tarafından ağırlık sınırı belirlenmiştir. Buna bağlı olarak gönderilerin maksimum 20 kg ağırlığında olması şarttır. Bunun dışında paket veya eşyaların boyutlarının da maksimum 50 cm olması gerekir. Bu sınırların aşıldığı gönderiler sadece firmamız şubeleri tarafından kabul edilir.

Acil Kargoya Neden İhtiyaç Duyular?

Standart ve hızlı kargoların gerekli süre içerisinde alıcıya teslimat yapmamaları acil kargo ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Bu hizmet sayesinde hem zaman hem de iş kaybı yaşanmaz.

Acil kargonun kişiye özel olarak sunulması sayesinde karışıklık ve zamanında teslim edilememe gibi sorun yaşanmaz. Bu da acil iletilmesi gereken gönderileri olan kişilerin acil kargoyu tercih etmelerini sağlar.

Hizmetin yurt içinde ve yurt dışında geçerli olacak şekilde sunulması sayesinde ülkeler arasında da acil gönderi teslim işlemi gerçekleştirilir. Böylelikle haftalar süren kargo bekleme durumu ortadan kalkar.

Ekibimiz acil gönderilmesi gereken kargoları aldığında gerek uçak gerekse kara araçlarıyla zamanında verilen adrese ulaştırılmasını sağlar.

Kimler Acil Kargodan Yararlanır?

APS veya APG isimleriyle de anılan acil kargo her insanın yararlanabileceği bir hizmetimizdir. Bu hizmetin alınabilmesi için acil gönderiye sahip olmak yeterlidir. Böylelikle form doldurularak gönderinin acil olarak ulaştırılması mümkün olur.

Acil davetiye, mektup, sertifika veya kağıt göndermesi gereken kişiler acil kargoyu tercih ederek mesai saatleri içerisinde verilen adrese ulaştırılmasını sağlarlar. Böylelikle gerek başvuru, gerek davet ve iş anlaşmaları zamanında yapılarak kişilerin olumsuz durumlarla karşılaşmaları ortadan kalkmış olur.

Acil Kargoda Paket Gönderimi Nasıl Yapılır?

Acil kargo ile paket gönderimi yapmayı düşünüyorsanız uygulama veya Web sitesi üzerinden işleminizi tamamlamanız gerekir.

Süre içerisinde gönderim için adresimize gelmeden önce paketinizin kargo için uygun olduğundan emin olmalısınız. Gönderi ürününüz mektup veya davetiye gibi belgelerse zarar görmeyecekleri zarf ya da poşetlere koymalısınız. Ayrıca bu hizmette 20 kg, 20 desi ve 50 cm sınırı bulunduğunda paketlerin bu sınırları aşmadığından emin olmanız gerekir.

Paketiniz hazırsa yapmanız gereken gönderi formunu eksiksiz şekilde doldurmaktır. Bu aşamada gönderici bilgileri, alıcı bilgileri ve alıcı adresi bilgileri yazılır. Böylelikle formla birlikte paket gönderime hazır hale gelir.

Gönderim için gerekli işlemler tamamlandıktan sonra elemanlarımız tarafından kargonuzun verdiğiniz adrese ulaştırılması sağlanır.

Acil Kargoyla Taşınacak Ürünler Nelerdir?

Taşınacak ürünler acil kargo için en önemli konuyu oluşturur. Bu kargoda taşınacak ürünler diğer kargolardan daha farklıdır. Bu hizmetimizde genel olarak evrak tarzında olan ürünler taşınır. Bu ürünler arasında mektup, basılmış kağıt, davetiye, diploma, sertifika, posta kartı, tebligat, tebrik kartı, m torbası ve tebrik kartı yer alır. Bunun dışında küçük paketlerinizi de acil kargoyla göndermeniz mümkündür.

Acil Kargolar Kaç Günde Gider?

Acil kargonun en önemli özelliği kargoya verilen paketlerin 24 saat içerisinde adrese iletilmesidir. Aynı şehir için verilen kargolarda gün bitmeden teslimat yapıldığından gönderilen belgelerin kullanılması da mümkün olur.

Kısa mesafelerde maksimum aynı gün içerisinde gerçekleşen teslimatın uzak mesafelerde 24 saate kadar çıkması mümkündür.

Call Now Button

7/24 Müşteri Hizmetlerimizle Yanınızdayız

Hemen Arayın: 0850 308 99 55

Şehirlerarasında Acil Kargoyla Gönderi Mümkün Mü?

Şehirlerarasında acil kargo gönderimi yapılabilir. Ancak iki şehir arasındaki mesafenin artması kargonun ulaşma süresinin değişmesine neden olur.

Şehirlerarasında acil kargonun çalışması için gönderici ve alıcı bilgilerinin girilmesi gerekir. Ayrıca bu yöntemde motorla taşınacak paketlere sahip olmak şarttır. Örneğin 30 kg bir kolinin acil kargoyla adrese teslim edilmesi mümkün olmaz. Bu durumda şubeden gönderim tercih edilmelidir.

Şehirlerarası acil gönderim Türkiye’nin tüm şehirleri için de geçerlidir. Böylelikle iş, eğitim ve sosyete dünyasında kart, mektup veya davetiye gibi gönderilerin mesafe dikkate alınmaksızın elemanlarımız aracılığıyla en kısa sürede alıcılara ulaşmaları sağlanmış olur.

Acil Kargoda Ücretlendirme Nasıl Olur?

Mektup, basılmış kağıt ve davetiye gönderimi için acil kargo tercih edileceğinde ücretlendirme boyut üzerinden yapılır. 0-50 desi  arasındaki ölçülerde azdan çoğa doğru ücretler artış gösterir.

Ağırlık bazında ücretlendirme yapılırken mesafe de dikkate alınır. Örneğin elimizde iki farklı paket var diyelim. Bunlardan birisi il içinde bir adrese gönderilirken diğeri il dışında bir adrese gönderilecektir. Bu durumda ağırlık dikkate alınmak şartıyla il dışına gönderilecek kargonun ücretinin daha fazla olduğu görülür.

İl ve iller arası teslimatın dışında paketlerin yurt içine veya yurt dışına gönderilmesi durumlarında da fiyat farklılığı görülür. Yurtdışında gümrük ve mesafe dikkate alınarak ücretin daha fazla olduğu öngörülebilir. Ancak net fiyatlar için ekibimizce gönderiler üzerinden hesaplamanın yapılması gerekir.

Acil Kargoda Teslimat Nasıl Yapılır?

Acil kargo hizmetimiz kapsamında teslimat gönderici tarafından belirtilen adrese yapılır. Bu adres iş yeri adresi veya ev adresi olabilir. Gün içerisinde ulaşacak kargolar için alıcının adreste olması önemli bir konudur. Teslim edilememe durumunda alıcının şubelerimize gelerek paketlerini teslim almaları gerekir.

Acil kargoda teslimat alıcının doğru kişi olduğundan emin olunarak yapılır. Özellikle diploma, mektup veya davetiye gibi özel belgeler taşındığı için yanlış adres ya da kişiye teslim edilmediğinden emin olunur. Bu da istenmeyen sorunların önüne geçer.

Acil Kargonun Teslimat Süresini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Davetiye, basılmış kâğıt, gazete, küçük paket veya mektup gibi ürünler için gerçekleşecek acil kargo teslimatı süresini sabit olarak belirtmek mümkün değildir. Süre üzerinde değişiklik oluşturan faktörler vardır. Bunlardan ilki mesafedir.

Kargonun teslim edildiği şube adresi ile alıcı adresi arasındaki mesafe sürenin azalıp artmasına neden olur. Alıcı adresi şubemizle aynı semtte ise 30 dakika gibi kısa sürede kargonun adrese gelmesi sağlanır. Aynı şehir ancak farklı semt için kargoya verilmişse 1-2 saat içerisinde teslim alma işlemi tamamlanır. Ancak şehir dışı veya yurt dışı durumlarında sürenin 24 saat arasında değişmesi mümkündür.

Mesafe dışında teslimat süresinde hafta sonlarıda çalışmaktayız. Ekibimiz Pazar günleride gönderilerinizin teslimatını sağlayabilir. Aynı şekilde Bayram ve resmi tatil günlerinde de acil kargonun teslimi mümkündür.

Acil Kargoda Cumartesi Teslimat Yapılır Mı?

Davetiye, mektup, gazete ve küçük paketleriniz için acil kargo Cumartesi ve Pazar günleri de teslimat yapar. Ancak gönderilerin kuryelere erken saatlerde verilmesi veya 7 gün 24 saat şubeden yapılması gerekir.

Acil Kargonun Takip Edilmesi Mümkün Mü?

Küçük paket veya dokümanları acil kargoya verdiğinizde teslimat aşamasını merak etmeniz kaçınılmazdır. Özellikle zamanında verdiğiniz adreste olup olmadığını öğrenmek istersiniz. Bu durumda ekibimiz tarafından size iletilen teslimat bilgileri size yardımcı olur. Acil kargo takip numarasını kullanarak gönderinizin ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Teslim edilememe gibi durumlarda ekibimize ulaşarak yeni planlama yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Acil Kargo Uçak Kargo Yurt Dışı Kargo Express Kargo
Sipariş Oluştur Aynı Gün Kargo Aynı Gün Teslimat Elektronik Eşya Kargo Hassas Kargo
Otobüs Kargo Şehirlerarası Hızlı Kargo Haftasonu Kargo Şehirlerarası Hızlı Kurye Yedek Parça Kargo
Medikal Kargo Laboratuvar Kargo Gümrük Kurye Otogar Kargo Evcil Hayvan Taşıma Gece Kargo