Express Kargo - Varan Anında

Express Kargo

Yurtiçi Şehirlerarası veya Yurtdışı kargo göndermeniz gereken durumlarda kargonun zamanında teslim edileceğinden emin olmak istersiniz. Ancak normal kargoda teslimat süresinin uzaması ve karşı tarafından daha fazla beklemesi mümkün olur.

Bunun ortadan kalkması için firma olarak hızlandırılmış kargo seçeneği sunuyoruz. Bu seçenek ekspres kargo olarak isimlendiriliyor. Bu hizmet sayesinde gönderilecek paketlerin daha hızlı şekilde karşı tarafa ulaşmasını sağlıyoruz.

Ekspres Kargonun Önemi Nedir?

Sunmuş olduğumuz ekspres kargo teslimat süresinin azalmasını sağlar. Normalde haftalar süren bir teslimat ortalama 1 gün içerisinde tamamlanır. Mesafeye bağlı olarak kargonun aynı gün içinde teslim edilmesi de mümkün olur.

Express kargo ile şehirlerarası ve ülkeler arasında kargo gönderimi hızlanır. Böylelikle ticari ilişkiler gerekli evrakların veya ürünlerin zamanında teslim edilmesiyle sorunsuz şekilde ilerler. Örneğin sözleşmenin toplantıya yetiştirilmesi gerekiyorsa bu kargoyla zamanında teslimat sağlanır ve sözleşme imzalanır.

Hızlı gerçekleşen bu kargo bozulması mümkün ürünlerin gönderimi için idealdir. Karşı şehir veya ülkeye hızlı şekilde ürünün gitmesi sağlanacağından ürünün bozula durumları yaşanmaz.

Ekspres Kargonun Kapsamı Nedir?

Ekspres kargo kapsamı küçük ebatlı gönderilerin yurtiçi ve farklı ülkeler arasında gönderimden ibarettir. Ülkeler arasında gönderim süresinin uzaklığa bağlı olarak haftalarca sürmesi vakit ve iş kaybına neden olur. Ancak ekspres kargoyla bu durumun yaşanması ortadan kalkar.

Yurtiçi veya Yurt dışına gidecek ürün ve evraklar için verilen bu hizmet kapıdan kapıya olacak şekilde gerçekleşir. Yani bu kargo yöntemini tercih eden kişilerin paketleri ülke sınırlarına ulaştığında teslim almaya gitmelerine gerek yoktur. Paketler verilen adrese getirilerek yerinde teslimat yapılır. Böylelikle paketin kaybolması gibi riskler ortadan kalkar.

Ekspres Kargodan Nasıl Yararlanılır?

Kara ve Havayolu taşımacılık alanındaki kargo hizmetlerimizden olan ekspres kargo kişilerin güvenle yararlanabilecekleri bir hizmettir. Bu hizmetten yararlanmak için yurt dışı gönderimi yapacak olmak gerekir. Bunun dışında belirlenmiş küçük paket ölçülerine uygun gönderimin yapılacak olması gerekir. Böylelikle istenen adrese paketler hızlı şekilde gönderilerek alıcıya teslim edilir.

Ekspres kargoyla gönderim yapmayı düşünen kişilerin form doldurarak firmamıza ulaşması mümkündür. Doldurulan formda paketin boy, en ve yükseklik boyu, gönderileceği ülke, gönderi türü, gönderi ağırlığı, ad-soyad, telefon numarası ve eposta adresi bilgileri girilir. Böylelikle ödenecek fiyatta öğrenilerek hizmet alınır.

Ekspres Kargonun Taşıyabileceği Ürünler Nelerdir?

Ekspres kargo olarak taşıyabileceğimiz ürünler hava kargo ürünleri ile benzerlik gösterir. Ancak hava kargodan farklı olarak ürünlerin ağırlık ve boyutları küçüktür.

Ekspres kargonun taşıyabileceği başlıca ürünleri ise şunlar oluşturur;

 • Dondurulmuş Gıdalar
 • İlaçlar
 • Dokumanlar
 • Canlı Bitki Ve Çiçekler
 • Tekstil Ürünleri
 • Meyve Ve Sebzeler
 • Tohumlar
 • Canlı Hayvanlar
 • Bozulabilecek Ürünler

Bu ürünler gönderilmeden önce gerekli ölçümler yapılır. Sınırın geçilmedi durumlarda kargo işlemine geçilerek karşı yurt dışı adresine ulaşması sağlanır.

Ekspres Kargonun Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Firmamızın sunduğu express kargo hizmeti özellikle e-ticaret sektöründe popülerdir. Çok sayıda avantajın bulunması gönderilerde bu yöntemin seçilmesine yardımcı olur.

Ekspres kargonun göndericiler ve alıcılar için avantajları şunlardır;

 • Paketlerin taşıma süresi normalden kısa olur.
 • Kapıdan kapıya teslimat yapıldığından alıcının paketi almak için adresinden ayrılmasına gerek yoktur.
 • Kargo taşımacılığı için yasal prosedürlere uyulduğundan paketlerin taşınmasında herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.
 • Sıcaklık ve diğer şartlarda bozulan ürünlerin bozulmadan teslim edilmesi sağlanır.
 • Çevrimiçi mağazalar tarafından tercih edildiği için dünyanın her yerinde kullanılması mümkündür.
 • Her mağazanın küçük boyutlu ürünleri için bu kargo yöntemini tercih etmesi mümkündür.
 • Paketler güvenlik önlemleri alınarak hazırlanır ve teslim edilir.

Küçük hacimli paket gönderiminde bulunacaksanız ekspres kargoyu tercih ederek fiyat, zaman ve hız açısından avantajlar kazanabilirsiniz. Gönderim için iletişime geçmeniz veya gönderiniz için form doldurmanız yeterli olur.

Ekspres Kargonun Normal Kargodan Farkı Nedir?

Normal kargo ve ekspres kargo arasında belirgin farklar vardır. Bu farklar son dönemlerde firmaların ekspres kargoyu tercih etmesini sağlar. İki kargo arasındaki en önemli fark teslimat hızı farkıdır.

Normal kargoda mesafeye bağlı olarak paketlerin haftalar içinde teslim edildiği görülür. Ancak ekspres kargonun tercih edildiği durumlarda süre 1-3 iş gününe kadar iner. Mesafenin yakın olduğu durumlarda teslimat aynı gün içerisinde de gerçekleşir.

Ekspres kargonun acil durumlarda kullanılması mümkündür. Firmaların acil ihtiyacı olan bir evrak ekspres kargoyla saatler içerisinde karşı firmaya teslim edilir. Böylelikle işleyiş aksamamış olur. Bozulabilecek gıdaların farklı bir ülkeye gönderilmesi gereken durumlarda ise ekspres kargonun sayesinde ürünlerin bozulmadan ulaştırılması sağlanır.

Ekspres Kargonun Hava Kargodan Farkı Var Mı?

Ekspres kargo ile hava kargo genellikle karıştırılan iki kargo yöntemidir. Ayrıca pek çok insan tarafından aynı kabul edilirler. Ancak her iki kargonun birbirinden ayrılmasını sağlayacak farklar vardır.

Hava kargo araba, mobilya veya büyük ebatlı diğer eşyaların taşınması için tercih edilebilen bir taşımacılık yöntemidir. Ancak ekspres kargoda büyük paketlerin taşınması söz konusu değildir. Çünkü bu kargo küçük paketlerin taşınması ve hızlı şekilde teslim edilmesi için geliştirilmiştir.

Hava kargoyu tercih edildiği durumlarda alıcının paketi havalimanı veya teslimat noktalarından alması gerekebilir. Ancak ekspres kargoda böyle bir durumun yaşanması söz konusu değildir. Çünkü bu kargoda kapıdan kapıya teslimat hizmeti vardır.

Ekspres Kargonun Taşıma Sınırları Nelerdir?

Firmamız tarafından sunulan ekspres kargo hizmetinden faydalanmayı düşünüyorsanız taşıma sınırlarına uygun ürünlere sahip olmanız gerekir. Aksi durumlarda diğer kargo yöntemlerini kullanmanız tarafımızca önerilir.

Express kargo taşımacılığının yapılabilmesi için ağırlık sınırının 30 kg ölçüsünü aşmaması gerekir. Bunun dışında boyut olarak maksimum 270 cm boyutlarında ürünlerin bu kargoyla gönderilmesi mümkün olur. Paketlerin 30 kg aştığı durumlarda ekstra ücret ödenmesi gerekir. Bu ücreti ödemeyi kabul ederseniz paketinizin adrese ulaştırılması mümkündür.

Ekspres Kargonun Teslimat Süresi Ne Kadar?

Teslimat süresinin kısalığı insanların ekspres kargo tercih etmesinin en önemli nedenidir. Bu kargolamada teslimat süremiz maksimum 1 iş günüdür. Ancak ülkeler bazında teslimat süresinin değişiklik gösterdiğini ifade etmemiz mümkündür.

Almanya’ya paket gönderecekseniz paketiniz ortalama 1 gün içinde adrese ulaştırılarak teslim edilir. Gönderiniz Çin veya ABD’ye olursa 2 iş gününde teslimat gerçekleşir. Teslimat adresi Avustralya gibi daha uzak bir ülke olursa 3 iş gününün teslimat süresi olacağını bilmeniz gerekir. Bunun dışında daha yakın konumlara paket gönderiminde bulunur ve erken saatte paketinizi firmamıza teslim ederseniz alıcıya aynı gün içerisinde ulaşması mümkün olur.

Ekspres Kargoda Fiyatlar Nasıldır?

Ekspres kargo fiyatlarının ortaya çıkmasında 3 farklı faktör vardır. Bunlar gönderi ağırlığı, teslimat adresi uzaklığı ve sefer sayısıdır.

Call Now Button

7/24 Müşteri Hizmetlerimizle Yanınızdayız

Hemen Arayın: 0850 308 99 55

Gönderinin ağırlığı arttıkça kargo fiyatı doğru orantılı olarak artar. Bu nedenle ağır paketler için ödemenin yüksek olacağını bilmeniz gerekir. Koli veya dokuman türündeki kargonuz uzak bir ülkeye ulaştırılacaksa mesafeye göre ödeme tutarınız artar. Bu nedenle fiyat bilgisi alıp ekspres kargodan yararlanmayı tercih edebilirsiniz.

Ekspres Kargonun Takibi Mümkün Mü?

Koli veya dokuman gönderilerinizde ekspres kargo hizmetimizi seçerseniz kargo takibi yapma imkanı bulursunuz. Paketin teslim alınmasından alıcıya ulaştırılmasına kadar geçen süredeki tüm işlemleri takip sistemimizle görebilirsiniz.

Böylelikle paketinizin zamanında ulaşıp ulaşmadığından emin olabilirsiniz. Gönderilerinizi takip etmek istediğinizde sizlere gönderdiğimiz takip numaranızı kullanmanız yeterli olacaktır.

Ekspres Kargoyla Nerelere Gönderim Yapılır?

Ekspres kargo gönderim konusunda ülke sınırlaması yapmaz. Bulunduğunuz yere en yakın ülkeden en uzak ülkeye kadar istediğiniz paketinizi firmamız aracılığıyla kargoya verebilirsiniz. Ülkenin uzak veya yakın olması teslimat süresinde ve fiyatta farklılık oluşturur. Ancak her koşulda paketiniz ekibimizce adrese ulaştırılır.

İlginizi Çekebilir

Acil Kargo Uçak Kargo Yurt Dışı Kargo Express Kargo
Sipariş Oluştur Aynı Gün Kargo Aynı Gün Teslimat Elektronik Eşya Kargo Hassas Kargo
Otobüs Kargo Şehirlerarası Hızlı Kargo Haftasonu Kargo Şehirlerarası Hızlı Kurye Yedek Parça Kargo
Medikal Kargo Laboratuvar Kargo Gümrük Kurye Otogar Kargo Evcil Hayvan Taşıma Gece Kargo