Uçak Kargo - Varan Anında

Uçak Kargo

Acil gönderiler olduğunda geleneksel kargo hizmetlerinin zamanında teslimatta geride kaldığı görülür. Bunun farkında olan firmamız uçak kargo hizmetlerini devreye koymuştur. Bu sayede acil kargoların zamanında ulaştırılmasını sağlanır.

Uçak Kargosu Nedir?

Uçak kargo göndericilerden alınan paket veya evraklar gibi farklı özelliklerdeki kargoları uçaklar vasıtasıyla alıcıya ulaştırma hizmetine verilen addır. Firmamız bu hizmeti kargo uçaklarıyla sunar. Bu sayede ulaşması için günler geçmesi gereken kargolar farklı şehirlere daha kısa sürede ulaştırılarak teslim edilir.

Acil veya hızlı gönderiler için ideal olan uçak kargonun işlemesi için alıcı adresinde havalimanının bulunması gerekir. Böylelikle kısa sürede paket doğru adrese ekibimizce teslim edilir.

Uçak Kargonun Çeşitleri Nelerdir?

Acil kargoların ulaştırılması için sunduğumuz uçak kargo hizmeti iki şekilde gerçekleşir. Bunlar yurt dışı gönderim ve yurt içi gönderimdir. Yurt içinde bulunan kişiler acil paketlerini yurt içinde havaalanı bulunan bir şehre bu hizmetle gönderebilirler. Yurt dışına ulaştırılması gereken gönderi ve paketlerinde hızlı şekilde yurt dışı ülkelerine ulaştırılması sağlanır.

Uçak kargo çeşitleri gönderilecek kargonun türüne göre adlandırılır. Kargo türüne bağlı olarak;

 • Özel,
 • Genel veya
 • Tehlikeli madde kargosu

Olarak çeşitlendirmek mümkündür. Kargonun çeşidi ekibimizin gönderimi yapılacak paket, evrak veya diğer gönderileri incelemesi sonrasında belirlenir.

Uçak Kargoda Gönderim Nasıl Yapılır?

Firmamız aracılığıyla uçak kargoda gönderim yapmak isteyen kişilerin iletişime geçmesi gerekir. İletişime geçen kişiler ekibimizde kargoları teslim aldığımız noktaları öğrenebilirler. Bu sayede yurt dışı veya yurt içinde adreslere gönderim yapacakları kargolarını belirttiğimiz teslimat noktalarına getirerek ekibimize teslim ederler.

Ekibimiz alınan paketlerin gönderime hazır hale getirilmesini sağladıktan sonra kargo uçaklarına teslim eder. Bu sayede normal taşımacılıktan daha kısa süre içerisinde paketin istenilen adrese gönderilmesi sağlanır.

Uçak kargoyla gönderim yapacak kişilerin teslimat noktalarına gelememeleri mümkündür. Bu durumda ekibimiz adresten paketleri teslim alır. Teslim alma işleminin ardından ise kargonun uçaklarla gönderilmesini sağlar.

Uçak Kargoyla Neler Gönderilir?

Firmamız tarafından sunulan uçak kargo hizmeti ile tanışacak kişilerin gönderilecek paketi hazırlamadan önce neleri gönderebileceklerini bilmeleri gerekir.

Çünkü çalışma prosedürlerimiz ve kargo uçak kuralları gereğince her ürünün uçak kargoyla taşınması mümkün olmaz. Uygun ürünler taşınarak alıcısına ulaştırılır.

Uçak kargoyla gönderilebilecek ürünleri ise şunlar oluşturur;

 • Gıda Ürünleri
 • Tekstil Ürünleri
 • Resmi Evraklar
 • Elektronik Eşyalar
 • Özel Eşyalar
 • Tıbbi Ürünler
 • Metal Ürünler
 • Özel Dosyalar
 • Evcil Hayvanlar

Bu ürünlere ek olarak kimyasal maddelerin de uçak kargoyla gönderilmesi mümkündür. Ancak bu kimyasalların tehlike içermediğinden emin olmak gerekir.

Uçak Kargoyla Neler Gönderilmez?

Kargo uçak kuralları gereğince gönderilemeyecek ürünler de belirlenmiştir. Bu nedenle ekibimiz her ürünü kabul etmez. Uçak kargoyla gönderilmesi mümkün olmayan eşyaların başında tehlikeli olan kimyasal maddeler oluşturur. Kimyasal maddeler dışında canlı bitkiler, ateşli silahlar, sanat eserleri, ülkelere göre yasak olan şeyler, paketlenme sorunu olan ürünler de gönderilmez.

Uçak kargoda evcil hayvan gönderim için kabul edilmesine rağmen hafta sınırı koyulmuştur. Buna bağlı olarak 10 veya daha az haftalık köpek veya kedi gibi hayvanların gönderilmesi mümkün değildir.

Call Now Button

7/24 Müşteri Hizmetlerimizle Yanınızdayız

Hemen Arayın: 0850 308 99 55

Kimler Uçak Kargodan Yararlanır?

Ekibimiz uçak kargo hizmetini Türkiye ve Dünya genelinde olmak üzere sunar. Böylelikle hızlı ulaşması gereken tüm evraklar, ürünler ve paketler zamanında adresine ulaştırılır.

Uçak kargodan yararlanabilecek kişileri sınırlandırmak mümkün değildir. Çünkü pek çok alanda hızlı gönderime ihtiyaç duyulduğu için bu hizmetimiz tercih edilir. Örneğin ilaç firmaları ürettikleri ilaçların zamanında alıcılara ulaşması için bu kargo yöntemini tercih edebiliyorlar.

Gıda üzerine çalışan kişiler ürünlerinin bozulmadan teslim edilmesi için uçak kargoları seçebiliyorlar. Bunun dışında toplantı için acil gerekli evrak veya sözleşmelerin ulaşması için ticari firmalar uçak kargoyu tercih edebiliyorlar. Gönderim için yalnızca uçakta taşınmayacak özellikteki ürünlerin olmaması yeterli oluyor.

Uçak Kargonun Avantajları Nelerdir?

Son dönemde firmalar tarafından tercih edilen uçak kargonun tercih sebebi yöntemi tercih eden kişiler için sunduğu avantajlar kaynaklı oluyor. Uçak kargo hizmetinin avantajları;

 • Gönderilerin karayolu ve deniz yoluna oranla daha hızlı şekilde adrese ulaştırılmasını sağlar.
 • Kargoların dünyanın her yerine ulaştırılmasını sağlar.
 • Uçuş aralıkları sık olduğu için gün içerisinde birden fazla gönderime imkan tanır.
 • Kişilerin teslimat sürelerini kendilerinin belirlemesine imkan sağlar.
 • Göndericiler tarafından kapıdan kapıya teslimatın seçilmesine imkan tanır.
 • Uçak kargonun güvenlik standartları daha iyidir. Böylelikle kargonun çalınması gibi durumlarla karşılaşılmaz.
 • Kargo miktarı küçük olarak belirlendiği için fiyat konusunda avantaj sağlar.
 • Uçak kargoyla gönderilerin siyasi engellere takılması durumu yaşanmaz. Örneğin karayolu kargolarında sınırdan geçememe sorunları görülürken bu kargoda böyle sorun yoktur.
 • Gönderim hızlı şekilde sağlandığından sigorta primlerinin diğer kargolara göre düşük olduğu görülür. Bu da fiyat konusunda avantaj sağlar.

Evraklarınız, evcil hayvanlarınız, gıda ürünleriniz ve tıbbi malzemeleriniz için sizlerde uçak kargoyu tercih ederek avantajları kazanabilirsiniz. Firmamızla iletişime geçerek teslimat süresi ve fiyatlar konusunda bilgi alabilirsiniz.

Uçak Kargonun Çalışma Saatleri Nasıldır?

Gönderileriniz için uçak kargo tercih ederseniz çalışma saatlerimize uygun hareket etmeniz gerekir. Böylelikle uygun zamanda paketlerinizi bizlere teslim ederek gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Çalışma saatlerimiz 7 gün 24 saat olarak belirlenmiştir yani dilediğiniz zaman 7 gün 24 saat kargo gönderimi sağlayabilirsiniz .

Uçak Kargoda Teslimat Süreleri Ne Kadar?

Uçak kargo ile tıbbi malzeme, sebze, meyve veya elektronik ürünlerin gönderilmesini istiyorsanız teslimat süresi sizin için önemlidir. Çünkü ürünlerinizin bozulmadan veya işlevini yitirmeden alıcıya ulaşması gerekir.

Uçak kargonun teslimat süreleri ülke bazında değişiklik gösterir. Avrupa ülkelerine ortalama 1 gün içinde teslimat gerçekleşir. Konum olarak uzak ülkelere ise teslimat süresi 1-4 gün içerisinde tamamlanır. Paketlerinizi teslim ederken ne kadar sürede alıcıya teslim edileceğini öğrenebilirsiniz.

Uçak Kargoyla Gönderim Fiyatları Nasıl?

Gönderileriniz için uçak kargo fiyatları gönderi ağırlık ve hacmine göre hesaplanır. Bunun için bir formül oluşturulmuştur ve firmamızda o formüle göre fiyatlandırma yapar.

Kargo fiyatının hesaplanması için kargo paketinin yükseklik, en ve boy ölçüleri çarpılarak ağırlık ölçüsüne bölünmesi (yükseklik*en*boy/ağırlık) sağlanır. Elde edilen sonuç kargo fiyatını ifade eder. Ancak firmamız zaman zaman yaptığı kampanyalar sayesinde uçak kargoda kişilerin daha az ücret ödemesine imkan sağlar.

Uçak Kargoda Fiyatı Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Uçak kargo gönderimleri için fiyatlarımız sabit değildir. Fiyatların üzerinde bazı faktörler etkili olarak değişimi sağlar.

Fiyat üzerinde etkili olan en önemli faktör paket ağırlığıdır. Ağırlık arttıkça kargo fiyatı da artış gösterir. Paket ağırlığının dışında gönderi adresinin uzaklığı fiyat üzerinde etkilidir. Örneğin Almanya’ya yapılacak gönderimde kargo fiyatı Çin’e oranla daha düşük olarak görülür.

Kargo fiyatının belirlenmesinde belirlenen birim fiyat uçak seferi sıklığına bağlı olarak değişir. Bir ülkeye yapılan uçak seferi sayısı azsa gönderi için talep edilecek ücret daha fazla olur.

Uçak Kargoyla Gönderimlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Firmamız tarafından sunulan uçak kargo hizmetinden yararlanmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken birkaç konu vardır. Bu konuların başında uçakla gönderim için uygun paket veya evraklara sahip olmak gerekir. Yasak olan eşyaların gönderilmesi mümkün değildir.

Kargonun ulaşması gereken tarih varsa ekibimize tarih bilgisi verilerek teslimat yapılmalıdır. Böylelikle zamanında paketin adrese ulaşması sağlanır. Bunun dışında paketlemeyi kendileri yapan kişilerin kargo kurallarına uygun paketleme yapmaları gerekir. Böylelikle uçakla taşımaya engel durum ortaya çıkmaz. Kargonun kapıdan kapıya teslim edilmesi durumlarında adres bilgilerin doğru verildiğinden emin olmaları gerekir.

İlginizi Çekebilir

Acil Kargo Uçak Kargo Yurt Dışı Kargo Express Kargo
Sipariş Oluştur Aynı Gün Kargo Aynı Gün Teslimat Elektronik Eşya Kargo Hassas Kargo
Otobüs Kargo Şehirlerarası Hızlı Kargo Haftasonu Kargo Şehirlerarası Hızlı Kurye Yedek Parça Kargo
Medikal Kargo Laboratuvar Kargo Gümrük Kurye Otogar Kargo Evcil Hayvan Taşıma Gece Kargo