Hızlı Kargo - Varan Anında

Hızlı Kargo

Kullanıcıların aldıkları ürünlerin aynı gün içerisinde alıcısına ulaşması için sunduğumuz kargo hizmeti hızlı kargo adını alır. Müşterilerimizin son günlerde tercih ettikleri bu hizmet sayesinde gün içinde ellerine ulaşması gereken eşyaları teslim alabilirler. Ancak bunun yaşanması için şartların sağlanması gerekir.

Hızlı Kargoyla Gönderim Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerin hızlı kargoyla size gönderilmesi mümkündür. Gönderimin yapılabilmesi için alışveriş esnasında adres bilgilerini eksiksiz vermeniz gerekir. Bu sayede kargo ekibimi verdiğiniz adrese gün bitmeden teslimat gerçekleştirirler.

E-ticaret üzerine çalışıyor ve ürün satışı yapıyorsanız hızlı kargoyla gönderim yapmanız mümkündür. Bu durumda ürünlerinizin alıcılarına ulaşması için adres ve iletişim bilgilerini eksiksiz vermeniz gerekir. Böylelikle gün içerisinde verdiğiniz ürünler alıcıya sorunsuz şekilde ulaştırılır.

Hızlı Kargoyla Gönderim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Ürünleriniz veya evraklarınız için hızlı kargo gönderimi yapmayı düşünüyorsanız gönderim öncesinde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususları açıklamak gerekirse;

  • Satın aldığınız ürünleri teslim alacağınız adresi doğru şekilde yazmalısınız.
  • Hızlı kargoyla gönderim için alıcı adresi ve ürün depolarının adreslerinin yakın olması gerekir.
  • Gönderilecek ürünler taşıma esnasında zarar görmemesi için iyi ve güvenli şekilde paketlenmelidir.
  • Paket ıslanabilecek ürünlerle birlikte taşınabileceği için tercih edilen poşet veya kutu su geçirmeyecek özellikte olmalıdır.
  • Gönderim yapılmadan önce fiyat bilgisi öğrenilerek ödeme yapılmalı ve paket teslim edilmelidir.
  • Kargonun gönderim durumunu takip etmek için iletişim numaraları edinilmelidir.

Bu hususlara dikkat ettiğinizde ürünlerinizin alıcısına sorunsuz şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Alıcı durumundaysanız teslimat adresinizi doğru girdiğinizden emin olmalı ve belirlenen gün içinde adresinizde olmalısınız.

Neden Hızlı Kargoyu Tercih Etmeliyiz?

Birden fazla kargo çeşidinin bulunması neden hızlı kargo tercih etmeliyim sorusuna neden olur. Bu sorunun ilk cevabı kargo türüne ismini veren hız nedeniyledir. Bu kargoyu tercih ederseniz aldığınız eşyaları gün bitmeden elinizde bulursunuz. Gönderici durumundaysanız sattığınız eşyaların gün içinde alıcısında olmasını sağlarsınız.

Dokuman ve belge gönderimi yapacaksanız süresi dolmadan teslimatı yapıp gerekli başvuru veya işlemlerin zamanında yapılmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle eğitim alanında belgelerin bu yöntemle gönderilmesini tercih ederek kayıtlarınızı zamanında yaptırma imkânı bulursunuz.

Hızlı Kargonun Gidiş Süresi Nedir?

Hızlı kargo gidiş süresi acil işler için önemli bir konudur. Bu hizmetimizin özelliği gidiş süresinin 24 saati geçmemesidir. Yani bu kargo türüyle gönderimde bulunursanız ürünler, evraklar veya koliler gün bitmeden teslim edilir. Bu sayede ürünlerin ya da evrakların kullanım zamanı geçmemiş olur.

Bu kargoda ürünün teslim edilmesi 24 saat geçmeden gerçekleşir ancak bunun gerçekleşmesi için gönderi işleminin zamanında yapılması gerektiğini unutmamalısınız. Örneğin satıcı durumundaysanız verilen siparişi zamanında kargomuza vererek alıcılarınızın mağdur olmadan sipariş ettikleri ürünlere zamanında sahip olmalarını sağlayabilirsiniz.

Hızlı Kargoyla Hangi Eşyalar Gönderilir?

Kişilerin hızlı kargo tercih ederek gönderdikleri eşyaların başında iş evrakları yer alır. Bu evrakların genellikle unutulduğu ve gün içerisinde yetiştirilmesi gerektiği yaygın görülür. Bu durumda evraklar kurye ve kargo elemanlarıyla gün bitmeden teslim edilir. Böylelikle evrakların işleme alınması sağlanır.

Evrakların dışında etek, ceket veya pantolon gibi tekstil ürünleri, bilgisayar, tablet veya notebook gibi elektronik eşyalar ile gıdalar hızlı kargoyla gönderilmesi mümkün olan eşyalardır. Ancak bu ürünlerin gönderilebilmesi için ağırlık sınırlarına ve yurt dışı için gümrük kurallarına uygun olması gerekir.

Hızlı Kargoyla Hangi Eşyalar Gönderilmez?

Tüm eşyaların hızlı kargo vasıtasıyla gönderilmesi mümkün değildir. Ticaret Bakanlığı tarafından hangi eşyaların hızlı kargoyla taşınmayacağı belirlenmiştir. Türkiye içi gönderimlerde yasaklı olan ürünlerin hızla kargoya verilmesi mümkün değildir. Yurt dışından gönderimlerde ise cep telefonları, alkollü içecekler, kozmetik ürünleri, takviye gıdaları, silah çeşitleri, tütün ürünleri ve et ürünleri yasaktır.

Call Now Button

7/24 Müşteri Hizmetlerimizle Yanınızdayız

Hemen Arayın: 0850 308 99 55

Hızlı Kargoda Ağırlık Sınırı Var Mı?

Ağırlık sınırı hızlı kargo gönderimlerinde dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. Satışa sunduğunuz ürünlerin 30 kg aşmaması gerektiği kuralı koyulmuştur.

Ancak ürünlerde bu fiyatın aşılması durumunda ek ücret ödenerek kargonun hızlı şekilde ulaşmasını sağlamak mümkündür. Buna rağmen hızlı kargoyla genellikle hafif eşyaların taşınması tercih edilir.

Yurt dışı hızlı kargolarda 30 kg sınırının dışında ürün değeri de belirlenmiştir. Buna bağlı olarak bir ürünün değeri 15.000€’nun geçmemesi şarttır.

Hızlı Kargoda Hangi Araçlardan Yararlanılır?

Hızlı kargo hizmetlerinde ekibimiz eşya türüne uygun araçlardan yararlanır. Amaç her zaman paketin en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamaktır. Yurt içi hizmetlerimizde teslimat için motosiklet tercih edilir. Ürün sayısının fazla olduğu durumlarda hafif ticari araçları kullanmanız da mümkündür.

Yurt dışı hizmetlerimizde ise kargolar uçak vasıtasıyla ulaştırılır. Uçak kargonun taşıyabileceği büyüklük ve türlerdeki eşyalar bu yolla yurtdışına ulaştırılır. Bu sayede zaman kaybının yaşanması engellenmiş olur.

Yurtdışından Hızlı Kargoyla Gönderim Yapılır Mı?

İnternet sitelerinin yurt dışı kaynaklı hizmet vermeleri mümkündür. Bu durumda hızlı kargo hizmetleri yurtdışından alınır ve Türkiye’ye teslimat yapılır. Bu alanda çalışan ekibimiz uçak kargolarla zamanında ürünün adresine ulaşmasını sağlar.

Yurtdışından gelecek kargolarda ise ağırlık sınırlaması vardır. Gümrük tarafından bu sınırların aşılmaması öngörülmüştür. Buna bağlı olarak eşya türüne göre 30 veya 300 kg ağırlık sınırlaması bulunur. Bunun dışında ise ürün bedellerinin sınırlaması vardır. Ticaret Bakanlığı kurallarına göre 15.000€ tutarına kadar olan eşyaların hızlı kargoyla taşınması mümkündür.

Hızlı Kargoyla Hangi Günler Gönderim Yapılır?

Hızlı kargo aracılığıyla gönderim yapmak için haftanın 7 günü uygundur.. Ekibimiz ürünleri teslim alır ve gün içinde gönderimini gerçekleştirir.

Pazar günleri de kargo hizmetimiz vardır. Bu nedenle gönderim için Pazartesi gününü beklemeye gerek yoktur.

Hızlı Kargonun Fiyatları Yüksek Mi?

İnsanlar hızlı kargoyu duyduklarında akıllarına yüksek fiyatlı hizmet gelir. Ancak hızlı kargo fiyatlarımız mesafe ve yükle orantılı şekilde belirlenir. Teslimatın gün bitmeden yapılması ve hızın ön plana alınması nedeniyle standart kargoya oranla fiyatlarımız yüksek görülebilir. Ancak acil ihtiyaçların karşılanması durumunda aradaki fark kişilerin rahatsız olmalarına neden olmaz.

Fiyatın belirlenmesinde teslimat yapılacak il, ilçe, semt ve mahalle göz önüne alınır. Ayrıca kargonun boyutu dikkate alınarak kargo hesaplaması yapılır. Alışverişin ödeme işleminin tamamlanmasının ardından ise işlem tamamlanır.

İnternet sitelerinden yapılacak alışverişlerde ürünlerin hızlı kargoyla gönderilmesi durumlarında ise ödeme alışveriş esnasında kargo dahil yapıldığından ek ücret alınmaz. Böylelikle kişiler eğer kapıda ödemeyi tercih etmedilerse ödeme yapmaksızın ürünlerini kargo elemanlarından alırlar.

Hızlı Kargonun İadesi Mümkün Mü?

Hızlı kargo hizmetimizi seçen kişiler için iade imkânımız vardır. Kargo türlerinin genelinde olan 14 gün cayma hakkı hizmetimize dâhil edilmiştir. Alıcı durumundaki kişiler kargoyu kabul etmek istemediğinde veya yanlış ürün almaları durumunda %100 iade hakkına sahip olurlar. Bunun için gönderimi kargomuz aracılığıyla yapabilirler.

Kargoyla teslim alınan ürün internet sitesinden alınmış ve firmamız aracı olmuşsa iade şartları firmanın iade anlayışına göre değişir. Bu durumda alışveriş yapılan sitenin incelenmesi ve varsa iade formunun doldurularak iade işleminin başlatılması gerekir. Bu aşamadan sonra ürünlerin geri gönderilmesi için hızlı kargodan yararlanılabilir.

İlginizi Çekebilir

Acil Kargo Uçak Kargo Yurt Dışı Kargo Express Kargo
Sipariş Oluştur Aynı Gün Kargo Aynı Gün Teslimat Elektronik Eşya Kargo Hassas Kargo
Otobüs Kargo Şehirlerarası Hızlı Kargo Haftasonu Kargo Şehirlerarası Hızlı Kurye Yedek Parça Kargo
Medikal Kargo Laboratuvar Kargo Gümrük Kurye Otogar Kargo Evcil Hayvan Taşıma Gece Kargo